Гурток східного живопису «Сакура»

Серед видового та жанрового багатомаїття образотворчого мистецтва, що покликане розвивати  емоційно-чуттєву сферу людини, живопис справляє на неї чи не найсильніший вплив. Останніми роками все більший інтерес у європейців викликає східний живопис, якому притаманна не тільки глибоко автентична манера виконання художніх творів, а і їх оригінальний філософський підтекст.

Цієї осені минає сім років, як у Будинку дитячої та юнацької творчості відкрився гурток східного живопису «Сакура». Своєрідна техніка, композиційні особливості, жанрова дивовижність творів викликають у дітей все більший і більший інтерес до цього виду мистецтва.

Керівник гуртка Новак Олена Аркадіївна добре володіє таємницями і навичками цієї оригінальної техніки та відкриває її секрети своїм вихованцям. У різноманітних жанрових зображеннях, виконаних засобами східного живопису, на заняттях гуртка юні художники передають образи людей, тварин, рослин, зображають краєвиди традиційного східного пейзажу. У цьому виді живопису широко використовується цілий ряд екзотичних рослин, які на Сході вважаються особливо шляхетними: орхідея, бамбук, хризантема, квітучі гілки сливи чи сакури, які викликають в уяві глядача неповторні асоціації. На заняттях діти використовують як традиційні матеріали для роботи – акварель та гуаш, так і туш різних кольорів.  У давньому Китаї вважалось чотирма скарбами художника – папір, пензель, туш та камінь для розтирання туші. Усі ці атрибути збережені і у гуртку «Сакура», окрім останнього, адже сьогодні у спеціалізованих магазинах є можливість придбати туш високої якості.

Творами вихованців гуртка східного живопису «Сакура», виконаними у витонченому стилі східного живопису, що суттєво відрізняється від західного підходу до образотворчого мистецтва, не раз милувалися броварчани на виставках під час відзначення дня міста та інших свят, адже лаконічні композиції та приємний колорит картин ваблять око тією первозданною красою, до якої, напевно, в усі віки прагнуло людство.