Зразковий хореографічний ансамбль “Каприз”

"Каприз" - это лучшее место на свете,
"Каприз" - это наша большая семья
Тебя здесь услышат, поймут и поддержат
здесь счастливы будем всегда ты и я!
И пусть нас преследуют дни неудачи, мы вместе все сможем!
Нам все равно, пусть!
Ведь мы для себя уже победили
Не знаем мы слов "поражение" и "грусть"!
Семья наша с каждым днем больше и больше
"родителей" наших мы любим и ждем
и в мире их нет никого нам дороже,
один за всех и все за одного!
 Усім українцям добре відоме народне повір'я про квітку папороті, побачити цвітіння якої - означає пізнати невимовне щастя. Не знаю, чи доводилось вам зустрічати таких щасливчиків, та у Броварському міському Будинку дитячої та юнацької творчості є така людина. Правда, вона виростила власну квітку, яка, проте, дарує не менше щастя, аніж згадана у легенді, бо ж зацвітає не один раз у житті. Пора цвітіння її припадає на осінь, коли діти сходяться до закладу. Отоді й розпукується їхніми молодими серцями ця диво-квітка - адже це не що інше, як веселий, життєрадісний, перспективний танцювальний ансамбль "Каприз", а викохала його власною працею та любов'ю добра і ніжна жінка, талановитий хореограф, Світлана Володимирівна Маринич.

У БДЮТ цілий букет талановитих хореографічних колективів. Та квітка "Капризу" має свій неповторний, переважно - український аромат. В цьому за останні роки його шанувальники переконувались уже не раз. Цей ансамбль має свій унікальний шарм, свій творчий портрет і ще - потужну волю до вдосконалення, що, в кінцевій меті, і призводить до перемог. Творчий шлях ансамблю добре відображає одна зі стін у танцювальній залі - уся в дипломах та грамотах. Якщо зауважити, що колективу заледве виповнилося 5 років, то подиву його успіхам немає меж.

А починалось усе з невеличкої, пристосованої для хореографії зали у ЗОШ № 1. Починалось, власне, багато раніше - із любові до древнього мистецтва танцю керівника і натхненника ансамблю. Зростала Світланка у музичній, співочій сім'ї, яка часто виступала на сценах. А що ще маленькою любила зображувати балерину на лавочці під двором, то як підросла, їй дали і свою роль у сімейному ансамблі - на підтанцьовках. Це заняття їй дуже сподобалось, то ж уже восьмикласницею танцювала у рідній районній Христинівці, що на Черкащині. Затим було хореографічне училище в Каневі. Працювала в сільських клубах - не давала зав'янути культурі. Аж поки доля не привела до нашого міста та не познайомила з людиною, яка уміє створити для підтримки талантів найкращі умови. Це - директор БДЮТ В.З. Павлученко. Її виважена, цілеспрямована позиція стосовно розвитку творчих колективів закладу стала для "Капризу" на перших порах неоціненною підпорою…
І справа, як то кажуть, пішла потужними кроками. До того ж Світлана Володимирівна, що виявилася не тільки великою трудівницею та добрим постановником танців, має ще й надійну підмогу у колективі - аж трьох своїх дітей: двох красунь-донечок - Марійку і Даринку і синочка-соколочка Сергійка. Вони та їхні друзі і складали спочатку основу колективу. Поки добра слава про їхні перемоги не спричинила аншлаг вихованців. Правда, справедливості ради, треба відзначити, що до успіху ансамблю, за словами Світлани Володимирівни, безпосередню причетність має і її чоловік, Сергій Миколайович, у минулому - кандидат у майстри спорту, який надає колективу велику допомогу у постановці трюків та інших складних елементів танців. Як бачимо, все частіше мистецтво хореографії стає сімейною справою - така багатогранна ця справа.
Хоча ансамбль працює за декількома напрямками хореографії, народні танці у ньому - на першому плані. Аякже, - треба ж комусь традиції повертати. За переконанням Світлани Володимирівни, народні танці повинен танцювати увесь народ, як це було вдавнину.
Ансамбль "Каприз" наперекір своїй, трохи примхливій назві, виявився справжім борцем. Ось короткий перелік його найяскравіших перемог: міський фестиваль-конкурс дитячої творчості "Весняний зорепад", - І місце, Міжнародний фестиваль мистецтв "ART-Весна", - І місце (увесь колектив) та ІІ місце, - дует солістів ансамблю Христина Барковська та Андрій Луценко, Міжнародний феситиваль мистецтв "Столиця запрошує", - лауреат І ступеня, дитячий конкурс-фестиваль "Різдвяні "Зоряні мости" - диплом І ступеня та Гран-прі… Та обласний конкурс "Терпсихора запрошує…" - це справжнє випробовування. Тільки самобутні колективи долають цю сходинку на творчий олімп. І ось листопадового ясного дня це сталося і з нашим талановитим візаві - він отримав заслужену перемогу - І місце на цьому престижному хореографічному форумі Київщини. Коронний номер ансамблю "Квітка-душа", поставлений за мотивом пісні, яку виконує легендарна українська співачка Ніна Матвієнко, став якби візитівкою колективу. Це той випадок, коли мелодія, пісня і танок є одним цілим у виконанні юних танцюристів, освячених натхненням свого керівника С.В. Маринич.
До всіх плюсів колективу треба ще додати і неймовірну масовість. З усього міста, насамперед з його старої частини, вечорами до закладу їдуть десятки дітей, аби навчитися древньому мистецтву народної хореографії, опанувати модний нині "Хіп-хоп", чи інші сучасні напрямки.
Ансамбль "Каприз", по суті, тільки розпочинає своє життя. Тож нехай якомога довше залишаєтьмся нев'янучою творча квітка його душі.

Перемоги колективу:

Всеукраїнський вокально-хореографічний фестиваль «Самоцвіти-2014»: анс. «Каприз» - ІІІ премія

Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва «Терпсіхора»: анс. «Каприз» - Гран-прі

Всеукраїнський конкурс дитячої та юнацької творчості
«Таланти весни- 2015»: анс. «Каприз» - ІІ місце; ІІ місце; ІІІ  місце

IV телевізійний проект «Ритми майбутнього» (відбірковий тур ювілейного V Міжнародного конкурсу класичної та сучасної хореографії «Мысль – поток») анс. «Каприз» - ІІІ місце ( молодша вікова категорія); ІІІ місце (середня вікова категорія); ІІІ місце (старша вікова категорія).

Міжнародний  конкурс мистецтв «Моя країна»: анс. «Каприз» - Гран-прі (старша вікова категорія) ; Гран-прі (змішана вікова категорія); ІІ  місце; ІІ місце  (різні вікові категорії)

Фестиваль-конкурс «Україна починається з тебе»: анс. «Каприз» - Гран-прі; І місце; І місце (різні вікові категорії)

ІІІ Міжнародний фестиваль  національних і сучасних культур «Славниця» : анс. «Каприз» - Гран-прі;  І місце; І місце; ІІ місце

Всеукраїнський відкритий фестиваль художньої творчості «Єдина родина» (2012 р.) - ІІ та ІІІ місце

  Фінал обласного хореографічного марафону «Майбутнє України будуємо разом» (2012 р.) - І місце

ІІІ Всеукраїнський конкурс дитячої та юнацької творчості «Таланти осені» (2012 р.) – І місце

Сучасна хореографія. Старша вікова категорія 

Народна хореографія 

Шоу - денс