Ансамбль народного танцю «Броварчаночка»

Зразковий художній колектив «Ансамбль народного танцю «Броварчаночка» створено у 2012 році.

Нині творчий хореографічний колектив нараховує майже 100 дітей віком від 4 до 16 років.

Ансамбль працює за навчальною програмою, яка базується на основах класичного та народно-сценічного танців. Метою програми є формування ключових компетентностей особистості засобами класичного та народно-сценічного танцю, в тому числі: пізнавальної, практичної, творчої та соціальної. Програма розрахована на 6 років і пропонує максимальний об’єм матеріалу, який може використати педагог в освітньому процесі. Головне завдання програми – пошук методів роботи, які забезпечать високу якість навчання у хореографічному колективі.

Незважаючи на відносно молодий вік ансамблю, у його репертуарному арсеналі уже є 24 хореографічні твори. Репертуар «Броварчаночки» оригінально виділяється на фоні традиційних танців, представлених подібними ансамблями, адже він має багато різнохарактерних творів за танцювальними мотивами інших народів. У цьому проявляється прагнення колективу до пошуку свого неповторного творчого обличчя та неабиякий хореографічний хист керівника  ансамблю.

У своїй творчій діяльності Оксана Мінько звертається до танцювальних традицій різних країн світу. Хореографічні постановки у колективі здійснює власноруч. Підбирає такі танцювальні твори, які подобаються дітям і відповідають їхнім фізіологічним та психологічним можливостям.

Створивши власний колектив, Оксана Мінько зарекомендувала себе цікавим самобутнім постановником, багато працює над поліпшенням різноманітного репертуару колективу, завжди намагається йти в ногу з часом. За шість років діяльності ансамблю народного танцю «Броварчаночка» Оксана Мінько поставила 18 хореографічних композицій для різновікових груп складу ансамблю, а також – 6 творів для солістів.

Постановки Оксани Мінько вирізняє романтична піднесеність, стильова виразність та чіткість у побудові хореографічних деталей.  Особливо педагогу вдаються хореографічні твори за танцювальними мотивами східних народів – арабські, грузинські та країн Персидської затоки, з характерними для цих регіонів назвами: «Ліванське саїді», «Бандарі», «Халіджи», «Магія Сходу», «Джута». Своєю екзотикою вони хвилюють слов'янський дух українських дітей та глядачів і стали уже своєрідною візитівкою творчого колективу. Юних танцюристів приваблюють не тільки загадкові мелодії, запальні ритми барабанів, граційні рухи, а ще й можливість хоч на мить доторкнутись до давньої культури загадкового Сходу, відчути себе в ролі його романтичних героїв.

Вдалим виявився погляд педагога і на стару європейську танцювальну школу. Такі танці як «Ірландський Reel», «Молдавська сюїта», «Граовско хоро» дуже тепло сприймаються як глядачами, так і фахівцями-хореографами під час їх фестивально-конкурсних презентацій і посідають високі призові місця.

ПЕРЕМОГИ

Вперше у 2014 році ансамбль «Броварчаночка» на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник», присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, за постановку та виконання хореографічної композиції «Із зернини проростає хліб» отримав почесне ІІІ місце.

Нині у творчого колективу немало здобутків та найбільш вагомими з них є перемога на ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Моя Україна» у 2015 р., де ансамбль в усіх вікових категоріях отримав 4 нагороди найвищого гатунку – Гран-прі.

Особливо гордиться колектив перемогою на престижному Київському обласному фестивалі-конкурсі дитячих хореографічних колективів «Терпсихора запрошує…» у 2017 р., де він посів І-ше місце.

Ансамбль «Броварчаночка» також є лауреатом ІІІ премії Першого Міжнародного благодійного телевізійного фестивалю-конкурсу мистецтв «EURO MUSIK DANCE», 2014 р.,

він нагороджений дипломом І ступеня за перемогу на Всеукраїнському фестивалі східних, індійських, циганських танців і танців народів світу «Зимовий Ель Фаюм – 2017», є переможцем ІІІ-го Між-народного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Київська веселка» – Гран-прі та два І-ші місця, 2017 р., Міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу «Grand FEST Кам’янець» – дипломи І та ІІ ступенів, 2018 р., та десятків інших мистецьких форумів.

Виступи ансамблю народного танцю «Броварчаночка» – справжня окраса міських концертів до Дня міста, Дня працівників освіти та інших свят. Юні артисти «Броварчаночки» є учасниками урочистостей з відзначення українських державних свят, свят народно-релігійного календаря, різноманітних спортивних заходів. У 2017 році великим звітним концертом ансамбль успішно відсвяткував своє п'ятиріччя з дня утворення, представивши програму на два відділення.

Зразковий художній колектив «Ансамбль народного танцю «Броварчаночка», яким керує художній керівник Оксана Мінько, постійно розвивається, поповнює свій репертуар новими танцювальними композиціями, підвищує рівень майстерності  вихованців.

Довідки за телефоном 0977412834, 5-11-83

Коментарі закриті.