Народний хореографічний ансамбль “Галатея”

p013_0_00_01О, дивний рай! В солодкім забутті
Під музику, освячену Орфеєм,
Кружляє ніжна “Галатея”,
Даруючи нам танці чарівні!

Так несподівано з’явився і відразу яскраво засяяв хореографічний колектив “Галатея”

У Палаці творчості дітей та юнацтва понад десять років працює відомий не тільки у Київській області, а навіть у близькому і даль-ньому зарубіжжі Народний хореографічний ансамбль “Галатея”. Ансамбль є справжньою окрасою танцювальної культури. Його виступи захоплюють глядачів блискучими неповторними постановками, високою виконавською майстерністю. Організувала ансамбль талановитий педагог, хореограф високої культури, здібний постановник, невтомний новатор хореографічного мистецтва Лисохмара Наталія Олександрівна. Закінчивши філологічний факультет Усурійського педагогічного інституту та факультет хореографії Київського інституту культури, вона понад 30 років працює на ниві педагогіки.
За час існування ансамблю “Галатея” художнім керівником Лисохмарою Н.О. напрацьована програма з двох відділень, до якої увійшли більше 30 танців народів світу – українських, російських, білоруських, іспанських, японських та хореографічних композицій за творами відомих композиторів.
На сьогоднішній день, маючи своє неповторне творче обличчя, ансамбль “Галатея” є одним з найкращих в Україні дитячих хореографічних колективів.
Ансамбль “Галатея” стабільно посідає провідні місця на обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах.
Сценічна діяльність ансамблю “Галатея” є певним символом відродження та популяризації хореографічної культури українського та інших народів у регіоні. Ансамбль презентував високе мистецтво українського танцю у Лівані, Естонії, Угорщині.
За сумлінну успішну працю Лисохмара Наталія Олександрівна відзначена десятками грамот, в тому числі Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України. Керівника ансамблю наго-
роджено листом-подякою Національного фонду соціального захисту матерів та дітей “Україна-дітям”. У 2009 році Лисохмара Н.О. нагороджена значком “Відмінник освіти України”.
За високі досягнення у творчій та педагогічній праці у 2003 році Лисохмара Н. О. обрана членом правління професійної спілки хореографів Київщини.

Н.О. Лисохмарою у 2005 році було створено експериментальну програму для хореографічного ансамблю “Галатея”. Програма є інноваційною, основні положення її яскраво демонструють, як за 8 років навчання у вихованців з’являється витончена пластика тіла, красива постава, апломб, виробляється легка хода, розвивається музикальність.
Досвід Лисохмари Н.О. показує, що успіх у мистецтві хореографії можливий за низки умов – професійного підходу до справи, працелюбності вихованців і великої любові педагога до дітей. Завдяки цим простим істинам відбувається багатогранне формування духовної культури підростаючого покоління.
Класичний танець є фундаментом навчання для всього комплексу танцювальних дисциплін. Він розвиває та формує необхідні фізичні і технічні навички, а також є джерелом високої виконавської культури. В цьому його головне виховне значення.

Народний хореографічний ансамбль “Галатея” створений у 1999 році. Сьогодні колектив відвідує понад 60 дітей віком від 5 до 15 років. У 2009 році ансамблю “Галатея” присвоєно звання “Народний художній колектив”. Художній керівник ансамблю Лисохмара Наталія Олександрівна – митець високої естетичної культури.
Творчий колектив народного хореографічного ансамблю “Галатея” постійний учасник концертів, шоу-програм, а також танцювальних конкурсів різного рівня, в тому числі:
2002р. – лауреат П’ятого Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю “Чорноморські ігри”.
2002р., 2003р. – двічі лауреат Всеукраїнського телевізійного конкурсу “Крок до зірок”.
2004р. – лауреат ІІІ Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості “Квіти України”.
2004р. – лауреат обласного фестивалю дитячої творчості “Таланти твої, Київщино!”.
2004р. – володар Гран-прі Міжнародного фестивалю “Золота осінь” у місті Балатонфюред, Угорщина.
2005р. – лауреат обласного фестивалю дитячої творчості “Таланти твої, Київщино!”.
2005р. – дипломант V Міжнародного фестивалю-конкурсу танцю народів світу “Веселкова Терпсихора”.
2005р. – володар Гран-прі обласного фестивалю-конкурсу дитячих хореографічних колективів “Терпсихора запрошує”.
2006р. – отримав І місце у ІІ обласному огляді-конкурсі хореографічних колективів.
2006р. – дипломант VІ Міжнародного фестивалю-конкурсу танцю народів світу “Веселкова Терпсихора”.
2007р. – лауреат І ступеня Міжнародного дитячо-юнацького хореографічного фестивалю-конкурсу “Містерія танцю”.
2008р – отримав І місце в обласному фестивалі-конкурсі дитячих хореографічних колективів “Терпсихора запрошує”.
2006р.,2007р.,2010р. – тричі дипломант Всеукраїнського хореографічного конкурсу ім. Павла Вірського.

ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії ім. П. Вірського: анс. «Галатея» – Лауреат фестивалю

IV телевізійний проект «Ритми майбутнього» (відбірковий тур ювілейного V Міжнародного конкурсу класичної та сучасної хореографії «Мысль – поток»): анс. «Галатея»  у  різних номінаціях – І місце; І місце; ІІ місце