Гурток східного живопису «Сакура»

Серед інших жанрів образотворчого мистецтва живопис справляє на людину чи не найсильніший вплив, розвиваючи емоційно-чуттєву сферу, інтенсифікує візуальний досвід, формує загальну та естетичну культуру. Цим було обумовлено створення навчальної програми, що реалізується в гуртку східного живопису «Сакура» та спрямована на вихованців віком від 6 до 21 років. Гурток функціонує з листопада 2008 року.

Східний живопис сягає своїм корінням в далеке минуле. Професійні живописці, що створювали реалістичні версії сюжетів, не завжди цінувалися так само високо, як художники-інтелектуали (або вчені), які творили заради власного задоволення в більш „вишуканому” стилі. Китайські художники, що пишуть пензлем, прагнуть до втілення „ци”, котре часто описують як „суть” творів. Воно може бути досягнуте шляхом наслідування певним принципам або ж перебуванням у правильному стані свідомості. В цьому полягає особливість навчальної програми.

Китайська, або східна, композиція суттєво відрізняється від західного підходу до мистецтва. Східний стиль намагається вловити „момент у часі”, що може втілювати в собі лише частину більшого сюжету. Західний світ в основному береться за відображення сюжету в цілому. Східний стиль зображення на картині, її оформлення і зберігання, суттєво протирічить західним уявленням. Західна людина має в більшій мірі почуття постійності, ніж відчуття швидкоплинності. Китайське мистецтво полонило західний світ на віки, не дивлячись на те, що західний смак більше схожий до живописного, ніж до езотеричного стилю.

Керівник гуртка Сміховська Олена Аркадіївна добре володіє таємницями і навичками цієї оригінальної техніки та відкриває її секрети своїм вихованцям. У різноманітних жанрових зображеннях, виконаних засобами східного живопису, на заняттях гуртка юні художники передають образи людей, тварин, рослин, зображають краєвиди традиційного східного пейзажу. У цьому виді живопису широко використовується цілий ряд екзотичних рослин, які на Сході вважаються особливо шляхетними: орхідея, бамбук, хризантема, квітуча гілки сливи чи сакури, які викликають в уяві глядача неповторні асоціації.

Особлива увага в програмі приділяється оволодінню прийомами зображення в техніці акварель і гуаш.

Під час навчання вихованці беруть участь у міських, районних, обласних, всеукраїнських виставках та конкурсах.

Гурток східного живопису «Сакура» запрошує всіх бажаючих малювати та пізнати чарівний світ цього оригінального та неповторного мистецтва.

На заняттях вас чекає приємна творча атмосфера та індивідуальний підхід.

Досягнення вихованців гуртка східного живопису «Сакура» за 2016-2017 навчальний рік:

2 місце у міському етапі обласного конкурсу малюнку «Твоє майбутнє в твоїх руках» (Давиденко Софія)

1 місце в обласному конкурсі «Право очима дітей» (Гоцуленко Кіра)

1 місце у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка на тему «Україна – європейська держава» (Оприщенко Анастасія).

Коментарі закриті.