Гурток “Юний скульптор”

Мистецтво скульптури – одне з найдавніших у світі. Єгипет, Китай, Греція, Рим – ці місця відомі кожній освіченій людині. Доступність та наявність достатнього матеріалу, простота у збереженні виробів – сприяли тому, що мистецтвом скульптури займались багато визначних митців в усі часи: Мікеланджело, Пігмаліон, Фальконе, Роден та інші.

Чи не кожна людина, перебуваючи у юному віці, навіть не замислюючись, так чи інакше стикалася з мистецтвом скульптури: це і ліплення пасочок у дитячій пісочниці, і виготовлення палаців з піску на березі моря чи річки тощо. Очевидно, це є природною потребою людини.

У Палаці творчості дітей та юнацтва уже декілька років працює гурток «Юний скульптор» – єдиний творчий колектив у нашому пристоличному місті, який надає дітям можливість знайти себе у мистецтві ліплення. Керівник гуртка Рибець Костянтин Іванович має великий досвід роботи у різних техніках образотворчого мистецтва: графіка, живопис, скульптура та різьблення по дереву. Його талановиті вироби, виконані із дерева за мотивами народних казок, уже десятки років прикрашають дитячі дошкільні заклади Броварщини.

Понад десять років Костянтин Рибець дарує своє мистецтво та знання броварським школярам. За цей час він підготував цілу плеяду юних майстрів скульптури, серед яких є переможці міських та обласних конкурсів. Досвідчений художник і скульптор надає неоціненну допомогу майбутнім майстрам української скульптури, готуючи їх до вступу у вищі навчальні заклади.

Останніми роками значно зросла майстерність вихованців творчого колективу і гурток зі своїми роботами постійно бере участь у всеукраїнських конкурсах «Космічні фантазії», «Безпека дорожнього руху – це життя» та інших, де на обласних етапах отримує призові місця.

         Особливо полюбляють вихованці гуртка «Юний скульптор» працювати у техніці «дрібна пластика», яка надає можливість не тільки виготовити бажану фігуру звіра чи птаха, а і передати основні риси скульптурного зображення.  Усі бажаючі можуть завжди завітати до гуртка, побувати на його заняттях, познайомитися не тільки із самими творами, виконаними дітьми, а і з самого початку побачити процес створення скульптур, матеріали, що використовуються у мистецтві скульптури, та згодом власноруч долучитися до цієї цікавої справи.

 

Результати діяльності гуртка «Юний скульптор»:

 

  • Обласний етап конкурсу плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя», 2018 р., ІІ місце;
  • Обласний конкурс творчих робіт «Київщина без корупції», 2017 р., І місце;
  • Обласна виставка-конкурс  дитячого малюнку «Право очима  дитини», 2017 р., ІІ місце;
  • Обласний конкурс творчих робіт «Київщина без корупції», 2016 р.,  ІІІ місце;
  • Обласна виставка промислового дизайну «Арт-факторія», 2015 р., диплом ІІІ ступеня

 

 

Коментарі закриті.