Свято єднання творчих сердець

21 квітня 2016 року театр народної пісні «Слов’яночка» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Бровари, керівник Тетяна Мурзай, в якості гостей відвідав мистецьке свято  творчих колективів «Ми – діти твої, Україно!», який відбувся у старовинному селі Мошни Черкаської  області.

 У заході взяли участь вокальні, інструментальні та хореографічні колективи з усієї області: народний ансамбль танцю «Канівчанка», інструментальний ансамбль «Парафраз» із Канівського коледжу культури і мистецтв,  вокальні ансамблі «Домісолька» і «Палітра талантів» із Будинку культури ім. Івана Кулика, місто Черкаси, ансамбль спортивно-бального танцю «Саламандра» із села Мошни та інші. Творчі колективи засвідчили професійний рівень підготовки, високе натхнення, бажання дарувати людям радість.

 Усім учасникам свято запам’яталося, насамперед, урочистою душевною атмосферою, яка панувала того дня в селі, щирістю мошнівських глядачів, що тепло відгукувалися на усі виступи як гостей, так і своїх місцевих артистів.

 Театр народної пісні «Слов’яночка», без перебільшення, – підкорив серця місцевих шанувальників народної пісні, яка в особливій пошані у цього дитячого колективу. Юним вихованцям була надана висока честь відкривати і закривати мистецьке свято. Діти гідно представили співоче мистецтво нашого пристоличного міста Бровари.

У свою чергу і діти, і батьки, які супроводжували пісенний колектив у поїздці до села Мошни, закохалися у ці краї, у багату історію села, в унікальну Преображенську церкву – пам’ятку архітектури 19-го століття – єдину у своєму роді на всю Україну, яку будував італієць, міський архітектор Одеси, Джорж Торрічеллі. Доклав свого будівничого таланту до архітектурного обличчя села і інший відомий в Україні зодчий – Владислав Городецький – автор відомого Київського Будинку з химерами, який на початку 20-го століття побудував тут унікальне дерев’яне приміщення лікарні та будинок лікаря, що – на диво! – до цих пір збереглися у селі.

         Насамкінець, зауважимо, що такі свята необхідні як творчим людям, так і простим глядачам: одним вони дають можливість обмінятися досвідом, іншим – перейнятися високою нотою рідного українського мистецтва – музики, пісні, танцю.

Коментарі закриті.