Педагогічна рада «Національно-патріотичне виховання у контексті духовного потенціалу особистості дитини»

Відповідно до річного плану роботи БДЮТ на 2016-2017 навчальний рік, з метою реалізації завдань щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, у нашому закладі 24.01.2017 пройшла педагогічна рада за темою «Національно-патріотичне виховання у контексті духовного потенціалу особистості дитини».

Тема педради актуальна, оскільки державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національно-патріотичних традицій.

Патріотичне виховання юного покоління є важливою складовою частиною процесу формування зрілої особистості – громадянина, справжнього спадкоємця і продовжувача національних традицій з активною громадянською позицією. Адже патріотизм – одне з найглобальніших людських почуттів, закріплених віками і тисячоліттями, що поєднує в собі любов до своєї  Вітчизни, рідної землі, свого народу, своєї матері, бажання зберегти історично-культурну спадщину і готовність до їх захисту.

Вирішальну роль у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління відіграє система позашкільної освіти, зокрема особистість педагога, його особистий приклад, його погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування.

Досвідом з цього питання поділилися педагоги БДЮТ, а саме: Пасічник Г.Ю. – керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Світ іграшки», Дем’яненко В.І. – керівник гуртка «Юні музеєзнавці», Шмаль М.М. – методист, керівник гуртка юних шанувальників художнього слова «Горислово», Луценко О.М. – практичний психолог БДЮТ.

«Декоративно-ужиткове мистецтво – мабуть, найбільш популярний і розповсюджений вид мистецтва, що розквітав у всі часи, у всіх народів, при всіх суспільних формаціях. І сьогодні, декоративно-ужиткове мистецтво живе  на основі спадковості традицій і розвивається як колективна народна художня діяльність. Вивчаючи традиції, та опановуючи техніки декоративно-ужиткового мистецтва у дітей формуються патріотичні відчуття та відбувається усвідомлення власних світоглядних орієнтацій», – наголосила у своєму виступі Пасічник Г.Ю.

Галина Юріївна вказала, що творчий потенціал вихованців гуртків декоративно-ужиткового напрямку Будинку дитячої та юнацької творчості стимулюють конкурси різних рівнів, це міські – «Перші кроки», «Зорепад талантів»; обласні та  всеукраїнські – «Український сувенір», «Знай і люби  свій край», «Моя країна – Україна», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Скарби рідного краю» та інші. А ще педагог у своєму виступі зауважила, що окремою темою для творчих робіт дітей сьогодні є підтримка бійців в зоні АТО. Це є не менш важливим моментом національно-патріотичного виховання дітей та молоді, яка базується не на віковічній історії а на подіях сучасності. Так, цього року вихованці гуртків декоративно-ужиткової творчості виготовляли  не тільки сувеніри воїнам, але і подарунки для дітей-переселенців зі Сходу. До справи виготовлення подарунків для воїнів АТО долучився і гурток «Світ іграшки», яким керує Пасічник Г.Ю.

На відкритому занятті в гуртку «Світ іграшки» було виготовлено та декоративно оформлено біля 200 штук солодких пряників-медяників. Всі вони були передані на фронт, а допомогла в цьому – представник волонтерської групи міста Бровари –  Редчук Олена Олегівна.

У виступі Шмаля М.М. особливу увагу було акцентовано на необхідності реалізації статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту» та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, на формуванні у вихованців прагнення до збереження рідної мови та національних традицій і цінностей.

Мова йшла про те, що молоде покоління часто позбавлене почуття національної гідності, гордості та патріотизму. У цих умовах постає необхідність розв’язання найгостріших проблем, пов’язаних з формуванням національної свідомості та вихованням патріотизму.

Важливим виховним аспектом, спонуканням дітей до подальшої творчості та прищепленням любові до рідної землі засобами художнього слова є публікації їхніх творів у газетах, літературно-мистецьких альманахах «Криниця», «Незглибима Криниця», літературних збірках «Кришталеве перо», «Зерна доброти» та інших колективних виданнях

Важливою сторінкою у культосвітній діяльності колективу «Горислово» та піднесенні його патріотичних почуттів є участь вихованців гуртка у щорічній панахиді з приводу перепоховання Великого Кобзаря в Україні.

Керівником гуртка краєзнавчого напряму «Юні музеєзнавці» В.І. Дем’яненком обговорювалося питання щодо виховання молоді на прикладах героїчних подвигів років Другої світової війни та героїчних подвигів учасників АТО – колишніх вихованців краєзнавчого гуртка, шанобливого ставлення до ветеранів та учасників АТО. Вражаючим моментом під час виступу педагога була наочна демонстрація національного прапора України, який передав для музею колишній вихованець гуртка, а нині учасник АТО – Андрій Борисенко.

У ході засідання директор Павлученко В.З. зробила аналіз та підвела підсумки навчально-виховної та методичної роботи  закладу за І семестр 2016-2017 н.р. Валентина Зіновіївна наголосила, що у І семестрі 2016-2017 н. р. у Будинку дитячої та юнацької творчості працює 41 гурток, охоплено гуртковою роботою 1826 вихованців. Протягом І-го семестру поточного навчального року вихованці та педагоги закладу стали організаторами та учасниками 27 організаційно-масових заходів: концертів, конкурсів, виставок, майстер-класів,  благодійних акцій, в яких взяли участь 2815 дітей. Загалом, 386 вихованців закладу стали учасниками 16 творчих форумів, де здобули 2 Гран-прі, 17  перших місць, 11 других місць та 6 третіх, 3 вихованці нагороджені дипломами.

Керівник гуртка юних шанувальників художнього слова «Горислово» Шмаль Михайло Михайлович став переможцем обласного та всеукраїнського етапів Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

Найвизначнішою подією на початку семестру в житті колективу БДЮТ стала урочиста передача нового приміщення закладу, де юні вихованці  закладу демонстрували  своє мистецтво мешканцям міста. Так  в рамках цього проекту був проведений святковий концерт та організовану виставку дитячих творчих робіт. Всього у заході було залучено 1100 дітей закладу.

Поради щодо надання психологічної допомоги дітям сімей вимушених переселенців та учасників АТО надала практичний психолог Луценко О.М. У кінці свого виступу вона провела з педагогами гру «Казкове містечко». Учасники засідання з фольги зробили вироби, які були втіленням їхніх подальших мрій та планів.

Підсумовуючи засідання педагогічної ради, директор наголосила на подальшому зміцненні роботи з національно-патріотичного виховання – формування національної свідомості особистості підростаючого покоління, виховання громадянина України – патріота своєї Вітчизни. 

Коментарі закриті.