Зразкова студія образотворчого мистецтва “Вернісаж”

Студія образотворчого мистецтва створена у січні 2007 на базі гуртка малюнку і живопису, який діяв з 1984 року. Керівник студії – Лобода Марина Володимирівна.
Студія об’єднує 60 дітей молодшого, середнього та старшого віку. Головна мета навчання у студії – поширення художньої освіти та естетичне виховання дітей, розвиток у них почуття прекрасного, формування високого естетичного смаку, вміння розуміти та оцінювати мистецтво, красу та багатство рідної культури.
Студія образотворчого мистецтва “Вернісаж” посідає в місті одне з чільних місць з підготовки підростаючого покоління для навчання в навчальних закладах різної акредитації, а також надає необхідну допомогу широкому дитячому загалу у справі поліпшення навичок в опануванні образотворчим мистецтвом, виконуючи роль додаткової освіти до шкільної програми.

Серед найпомітніших мистецьких форумів, у яких брали участь вихованці – міські конкурси: “Пожежна безпека”, “Електробезпека”; обласні – огляд дитячої творчості “Таланти твої, Київщино!”, огляд-конкурс “Моя веселкова Україна”, конкурс “Барви рідного краю”, виставка-конкурс дитячого малюнка “Чарівна палітра”; всеукраїнські конкурси – “Податки очима дітей”, “Об’єднаймося ж, брати мої”, “Арт-факторія”, “Діти – олімпійська надія України”, учнівська олімпіада з образотворчого мистецтва; загальноєвропейські – “Європа в школі”, VІІ Міжнародний конкурс”Дитина і собака” в Ченстохові (Польща) та інші.
Десятки вихованців гуртка навчаються або закінчили навчальні заклади і набули фах художника, майстра декоративно-ужиткового мистецтва, або ж професії, пов’язані з мистецтвом.
Серед них – Литвиченко Ірина, Толкачова Світлана, Лобода Валентина, Лола Микола, Стельмах Олександр, Христинко Ганна, Павлова Євгенія, Павлова Владислава, Лобода Анна, Єсауленко Анна, Іовенко Ольга, Титова Яна, Озимай Світлана, Бернадська Вікторія, Гредунова Марія.
За роки існування студія надала допомогу до вступу у спеціальні навчальні заклади різних рівнів акредитації десяткам юнаків та дівчат. Багато з них, опанувавши фах художника чи професію, дотичну до світу мистецтва, працюють учителями в школах, дизайнерами, художниками-оформлювачами, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва тощо. Не переривається і взаємозв’язок між колишніми вихованцями та нинішнім творчим колективом студії: творчі виставки в приміщенні студії старших друзів, їхні консультації та поради своїм меншим колегам безцінним вкладом у справу навчання та виховання підростаючого покоління.
У серпні 2007 року дитячій студії образотворчого мистецтва “Вернісаж” присвоєно почесне звання “Зразковий художній колектив”
Лобода Марина Володимирівна працює на посаді керівника гуртка малюнку і живопису з 1984 року.

У січні місяці 2007 року на базі гуртка вона створила студію образотворчого мистецтва “Вернісаж”.
У 1982 році Лобода М.В. закінчила архітектурний факультет Київського державного художнього інституту. Два роки працювала у проектному інституті “Київпроект”. Брала участь у конкурсі на кращий проект Київського Палацу одружень і була нагороджена премією.
Лобода Марина Володимирівна художник уже в другому поколінні. Змалку вона переймала секрети малярства у свого батька – художника-оформлювача і прекрасного живописця. Сама вона досить вільно почувається, малюючи пастеллю, сангіною чи вуглем, виконуючи роботи в техніці акварельного та олійного живопису. Її улюблена тема – квіти, а давнє захоплення – фріволіте та художня вишивка. Та не менше часу педагог приділяє і золотавій соломі. Вона – майстер аплікації та плетіння з цього матеріалу.
Створивши у 1984 році на базі позашкільного закладу гурток малюнку і живопису, Лобода М. В. активно працює на ниві навчання і виховання підростаючого покоління. Вона добре оволоділа методикою організації навчально-виховного процесу в позашкільних дитячих закладах художнього спрямування. Для більшої ефективності та результативності праці педагог створила програму, розраховану на 7 років навчання, в якій передбачено ряд оригінальних підходів до навчання дітей основам образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Вона також обладнала навчальний клас усім комплексом навчальних посібників, літературою. До послуг дітей десятки гіпсових фігур, опудала птахів, вироби з різноманітних матеріалів, екзотичні тропічні дерева та квіти. Це дає можливість педагогу з року в рік досягати високих результатів своєї праці. Її вихованці є переможцями та лауретами міжнародних, всеукраїнських та регіональних мистецьких конкурсів.

Велике значення Лобода М. В. надає роботі не тільки з особливо обдарованими дітьми, потенційними призерами виставок і конкурсів, а і зі шкільним загалом, допомагаючи вихованцям глибше оволодіти основами мистецтва чи надати їм необхідну допомогу в опануванні елементарними навичками образотворчого мистецтва.
Лобода М. В. – високообдарована творча особистість, талановитий педагог, безмежно любить дітей. Вона багато дбає про художньо-естетичний розвиток дитячої особистості, розвиток фантазії дитини, загальний культурний рівень, розкриває дітям секрети національного мистецтва.
Лобода М.В. постійно удосконалюється у власній майстерності. Вона блискуче опанувала техніку роботи з природним матеріалом, пише аквареллю та олією натюрморти, пейзажі. Педагог є постійним учасником численних міських виставок. За участь у І обласній виставці “Творчість освітян Київщини” отримала подяку Центру творчості дітей та юнацтва Київщини.
Лобода М. В. – людина високих громадянських ідеалів, палкий прихильник рідної культури, зокрема, – вітчизняного малярства та декоративно-ужиткового мистецтва, що з великим успіхом прищеплює своїм вихованцям, збагачуючи тим самим їхній інтелект і виховуючи патріотами рідної землі. За потреби вона завжди готова надати колегам методичну і практичну допомогу в оволодінні тонкощами свого фаху.

Перемоги колективу

ІІІ   етап  Всеукраїнського  конкурсу  учнівської  творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»:  Ласа Марія – ІІІ місце; Гринюк Марія – ІІІ місце

Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового  і  образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»:  Ласа Марія  –  ІІІ місце