Народний вокальний ансамбль “Калинка”

kalinaЗаспівала голосиста в Броварах "Калинка",
 Знає всяк її дорослий і мала дитинка,
Усміхається "Калинка", мов зоря ранкова,
Наче україночка - вродлива й загадкова.
Зачаровують піснями диво-намистинки,
Всіх людей запрошують у гості до "Калинки".

“Співайте частіше пісні, вчіть дітей цим пісням. Пісні нададуть вам сили, волі, одухотвореності і любові до того народу, якому ви служите, й до тої праці, до якої Вас поставила доля.” К.Стеценко.    

Дитячий вокальний ансамбль “Калинка” створено на основі гуртка сольного співу у 1998 році. У серпні 2009 року ансамбль отримав звання “Народний художній колектив”. Художній керівник ансамблю – Любов Василівна Шумовська, Відмінник освіти України, Заслужений вчитель України (Наказ Президента України від 20.09.2010 р. № 829/2010). Ансамбль об’єднує на даний час (квітень 2014 року) 65 дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Діяльність ансамблю “Калинка” у своїй творчості має яскраве національне спрямування. Його мета – збереження народно-духовних пісенних традицій та звичаїв, а також пропаганда сучасної української пісенної культури. У репертуарі ансамблю коло 200 музично-пісенних творів. Народному вокальному ансамблю “Калинка” притаманні висока виконавська майстерність, оригінальна культура співу, постійний творчий пошук. Це досягається цілеспрямованою постійною працею керівника ансамблю та його вихованців над постановкою голосу, вивченням музичної грамоти, підбором репертуару тощо. Ансамбль працює за авторською програмою, основою якої є аспекти з розвитку співучості, завдяки відновленню сучасної пісенної мелодики. Л. В. Шумовська - людина високої духовної культури. Це надзвичайно талановитий, працелюбний, натхненний педагог-музикант, невтомний ініціатор відродження національної культури – пісенних звичаїв, традицій, обрядів українського народу. Усіх своїх вихованців вона поєднала у вокальному ансамблі “Калинка”. Не випадково підібрана нею і сама назва ансамблю, адже калина – то символ нашої України, усього нашого роду.

                          shumovskaЛюбов Василівна Шумовська - людина високої духовної культури. Це надзвичайно талановитий, працелюбний, натхненний педагог-музикант, невтомний ініціатор відродження національної культури - пісенних звичаїв, традицій, обрядів українського народу. Усіх своїх вихованців вона поєднала у вокальному ансамблі "Калинка". Не випадково підібрана нею і сама назва ансамблю. Калина дає людям величезну силу, калина - то символ нашої України, усього нашого роду.

Шумовська Л. В. ще з дитинства була закохана в пісню. Вона співала у шкільному ансамблі, а потім у міському хорі. Закінчила на "відмінно" музичну школу по класу акордеона. Після навчання у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Філарета Колесси працювала шкільним учителем музики, художнім керівником сільського клубу, а згодом - довгий час музичним керівником у дитячих садках. У 1990 році розпочала свою діяльність в БДЮТ, де спочатку керувала гуртком сольного співу, а в 1997 на базі гуртка створила ансамбль "Калинка".

   За час своєї діяльності ансамбль «Калинка» брав участь у численних міських, обласних, всеукраїнських концертних виступах, як от: Різдвяні зустрічі з Ніною Матвієнко у Палаці культури «Україна» і у Львівському оперному театрі (2005 рік), святковому концерті до Дня Святого Миколая на телевізійній студії  УТ-1. Ансамбль неодноразово звучав по першому каналу українського радіо у передачах «Кольоровий світ» (журналістка Олександра Танаскова), «Вечір з Галиною Дмитрієнко». Завдяки співпраці з відомим етнографом-фольклористом Павлом Дударем ансамбль представлений у друковано-звуковому варіанті у книжках «Головні свята Різдвяного циклу», «Чудотворець Миколай»(2008 рік). Ансамбль презентував свою творчістьу м. Відні (Австрія) на запрошення української діаспори в честь відзначення 20-ї річниці Чорнобильської трагедії (2006 рік), брав участь у святі обжинків у м. Гнєзно (Польща) - 2010 рік, у м. Бургас (Болгарія) – конкурс «Радість на березі» - 2011 рік, у м. Празі (Чехія) – святкування Католицького Різдва (2013 рік). Завдяки спільній праці ансамблю, його солістів і керівника студії звукозапису «Dobrosound» Юрія Валентиновича Добробабенка  створені фонограми багатьох пісень і існують записи ансамблю і його солістів.  Вячеслав Левченко, батько учасниці ансамблю   Вікторії Левченко  оформив ці записи у два диски (53 пісні), створені у 2010-му році, а Зайченко Дмитро, батько учасників ансамблю Олександра та Альони Зайченків, виконав цю роботу  у 2013-му році та створив комплект записів ансамблю останніх років (42 композиції). Плідною була також співпраця з аранжувальниками, авторами фонограм Єрмаковим Ігорем Івановичем та Халаїмовим Сергієм Олександровичем.

Ансамбль і його солісти були лауреатами таких конкурсів:

2001 рік
2003 рік
2004 рік
2005 рік
2006 рік
2007 рік
2008 рік
2009 рік
2010 рік
2011 рік
2012 рік
2013 рік
2014 рік
2015 рік
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *