До 200-річчя від дня народження українського генія!

На світі небагато є націй, які могли б похвалитись людським генієм такого масштабу, як Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, патріот рідної землі. Любові до України він навчає нас уже сотні років, а ми будемо пам’ятати його, допоки житимемо на своїй землі. Народжений матір’ю-кріпачкою, рано залишившись сиротою, він силою свого старання та неймовірного працелюбства зумів отримати найкращу освіту в Європі – закінчив Петербуржську академію художеств і здобув диплом першокласного художника. Згодом – опанував мистецтво гравюри і удостоївся звання академіка. Та, найперше, Тарас Григорович Шевченко у своїх безсмертних поетичних творах став виразником української національної ідеї, за що тогочасне царське керівництво російської держави, у складі якої перебувала Україна, вислало його рядовим солдатом у неймовірно тяжкі краї Cepeдньої Азії. Та це не зломило поета. І там, попри заборону писати і малювати, він продовжував створювати невмирущі твори, у яких виступав захисником усіх поневолених людей.

Дев’ятого березня в оновленому Парку його імені зібрались керівництво міста Броварів та сотні броварчан, аби вшанувати 200-річчя від дня народження безсмертного генія українського народу. У заході взяли участь і два колективи Будинку дитячої та юнацької творчості: Народний вокальний ансамбль «Калинка», художній керівник Шумовська Л.В., виконав дві пісні: «Зоре моя вечірня» та «Пісня про Кобзаря», а вихованці гуртка юних шанувальників художнього слова «Горислово», керівник Шмаль М.М., Карина Романік, Семен Вірченко, Катерина Романік, Ірина Лещик, Валерія Радкевич та Костянтин Волощук майстерно прочитали величні поезії Кобзаря: «Тече вода з-під явора», «Мені тринадцятий минало», «І золотої й дорогої», уривок з поеми «Наймичка» та інші.

Після офіційних урочистостей десятки людей ще довго не полишали парку: читали вірші Кобзаря, милувались новим пам’ятником, згадували життя невмирущого генія України.

Коментарі закриті.